W Gdyni jest ponad 700 organizacji pozarządowych, a wiele z nich spotykamy każdego dnia, czasami nawet o tym nie wiedząc. W 2015 roku organizacje pozarządowe zrealizowały niemalże 400 projektów dla mieszkańców i trudno jest wskazać dziedzinę życia, w której NGOsi nie są aktywni. Ten dzień to gdyńskie święto III sektora i będzie to szansa na lepsze poznanie działań organizacji pozarządowych. (artykuł aktualizowany)

W sobotę (11 czerwca br.) od godziny 10:00 do 16:00 zapraszamy na Plac Grunwaldzki (obok Muszli Koncertowej przy Gdyńskim Centrum Filmowym) do wspólnej zabawy z gdyńskimi organizacjami pozarządowymi. Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie – swoje stoiska zaprezentuje 50 organizacji.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w strefach: dzieci, kultury, sportu, zwierząt, seniorów, obywatelskiej, a dodatkowo do zabawy przy występach zespołów m.in. Amber Steel Band, Luz czy Gdyńskiego Chóru Kameralnego. Nie zabraknie atrakcji w tym kreatywnych zajęć dla rodzin, zawodów sportowych czy też porad żywieniowych dla zwierząt , ale również niespodzianek i gdyńskich gadżetów, które będzie można otrzymać biorąc aktywny udział w przygotowanych zajęciach.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w egzaminie na kartę rowerową, którego praktyczna część zostanie przeprowadzona na specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym zbudowanym… na podziemnym parkingu znajdującym się dokładnie pod terenem festynu! (więcej o projekcie egzaminów na kartę rowerową dla gdyńskich uczniów w dodatkowej informacji prasowej).

Udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny!

 

Program występów na scenie

10:00                         Gdyński Chór Kameralny

10:30                          Chór SYMFONIA

11:00                          Challenge Dance

11:30                           Klub Sportowy Bombardier

12:00                          Fundacja FLY- pokaz tańca hiszpańskiego

12:30                          Zespół GDYNIANKI

13:00                          Ognisko Muzyczne „ Musica Sacra”

13:30                          Zespół LUZ

14:30- 15:30             Amber Steel Band+ Gdyńska Fundacja Dom Marzeń