Red bull slackshipNiezwykły spacer połączony z akrobacjami oraz trickami po rozciągniętej taśmie technicznej zawieszonej między rejami statku 25 metrów nad ziemią – tak zapowiadają się Mistrzostwa Red Bull Slackship. Najlepsi na świecie slacklinerzy m.in. z Brazylii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Polski zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży, w Gdyni, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. Wstęp jest wolny.

Zawody Red Bull Slackship są połączeniem takich dyscyplin jak trickline i highline. Trzy rundy rywalizacji, oceniane przez grono sędziów, wyłonią mistrza Red Bull Slackship.

Zmagania sportowców będą oceniane przez sędziów na podstawie poprawności technicznej pokazu, widowiskowości, płynności oraz poziomu trudności wykonywanych ewolucji. Na podstawie punktacji zostaną wyłonieni uczestnicy kolejnych rund aż do wielkiego finału. Zawody w slackline odbywają się na całym świecie gromadząc coraz większą rzeszę zwolenników.

Zawody Red Bull Slackship są jednymi z najbardziej prestiżowych i najlepiej obsadzonych zawodów slackline (kategoria trickline) na świecie.

Slackline powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych, XX w., w dolinie Yosemite, w Kalifornii. Jest to zabawa polegająca na utrzymywaniu równowagi i chodzeniu po łańcuchach parkingowych, która przerodziła się w robienie trików na rozpiętej między drzewami taśmie. Z roku na rok zdobywała coraz więcej entuzjastów, aż stała się międzynarodowym sportem uprawianym w dziesiątkach krajów, a łańcuchy parkingowe zastąpiły kilkudziesięciometrowe taśmy zawieszone nad kanionami, stadionami, ulicami czy budynkami. Slackline staje się coraz bardziej popularny także w Polsce, a amatorzy tego sportu, chodzący po taśmach rozwieszonych między drzewami w parkach stają się powszechnym widokiem. Jest to dyscyplina, którą może uprawiać każdy, bez względu na wiek, wysportowanie czy płeć.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Red Bull Slackship

  • 5 czerwca 2016 r., niedziela
  • Dar Młodzieży
  • Gdynia
  • wstęp – wolny

Zobacz:  Gdyńskie Centrum Sportu