gdańsk_pomorskieeu_logo

Leonardo Da Vinci pisał: „Doświadczenie nigdy nie myli. To jedynie twój osąd błądzi, spodziewając się rezultatów, które nie są bezpośrednim wynikiem twoich eksperymentów”. Dzięki konkursowi Grupy Adamed uczniowie pomorskich szkół będą mogli przekonać się o tym osobiście eksperymantując w nowoczesnym szkolnym laboratorium, które stanowi nagrodę główną. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2016 r.

Na swoje 30-lecie Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, wyposaży 30 placówek edukacyjnych w nowoczesne pracownie laboratoryjne. O tym, gdzie one trafią zadecyduje ogłoszony konkurs dla uczniów i nauczycieli. Wystartować w nim mogą klasy lub koła naukowe, a zadaniem konkursowym jest przygotowanie 2-3 minutowego filmu z lekcją edukacyjną wraz ze scenariuszem dotyczącym jednego z czterech tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

W pierwszym etapie konkursu przesłane prace będą oceniane przez internautów w głosowaniu online. Setka projektów z największą liczbą głosów dostanie się do drugiego etapu, w którym pięcioosobowe jury dokona wyboru finałowej trzydziestki. Kryteriami oceny będą pomysłowość, oryginalność, kreatywność, poprawność merytoryczną a także jakość i czytelność materiałów oraz liczba zdobytych głosów w publicznym głosowaniu.

30 najlepszych prac zdobędzie nagrodę – wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 12 czerwca na stronie organizatora oraz na profilu na Facebooku Adamed SmartUP. Rozstrzygnięcie nastąpi po wakacjach.

Za: pomorskie.eu

; ;