spring-flowers-wallpaper-5

Nie lada gratką dla miłośników kwiatów, ogrodów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu będzie 10. edycja imprezy Ogród, która odbędzie się w Kolibkach w Gdyni-Orłowie. Swoje produkty prezentować będzie blisko 100 szkółkarzy, ogrodników, producentów zdrowych tradycyjnych produktów, rękodzielników, artystów wystawców. W programie coś dla ciała i coś dla ducha – spotkanie z bogatą kulturą, tradycją kulinarną i muzyczną, a dodatkowo, polski, sielski ogród. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych.

Ogród jest propozycją dla wszystkich, którzy kochają ogrody, pracują przy ich urządzaniu na własny użytek lub zawodowo, to także propozycja na spędzenie weekendu w mieście na łonie natury.

Dla zwiedzających wydarzenie będą stoiska handlowe z kwiatami rabatowymi i balkonowymi, krzewami owocowymi oraz ozdobnymi, iglakami, a także bylinami, ziołami, cebulkami, kłączami i nasionami. Pojawią się nowe odmiany kwiatów rabatowych i krzewów ozdobnych, m.in.: hortensje, rododendrony, klematisy, pelargonie, begonie i surfinie, kaskadowe truskawki, sadzonki winorośli, pnącza ozdobnych, wiszących bylin oraz duży wybór krzewów iglastych.

Odwiedzający będą mogli degustować i nabyć potrawy regionalne, w tym: szlachetne sery (owcze, kozie i krowie), tradycyjne wędliny, wędzone ryby, pieczywo, ciasta i słodycze regionalne, oleje tłoczone na zimno, miody pitne i naturalne, wina i nalewki, piwo regionalne, soki naturalne oraz zioła świeże i nowalijki. 

Goście będą mogli wysłuchać koncertu muzyki ogrodowej –  klasycznej i relaksacyjnej.

Rodziny z dziećmi będą mogły biesiadować z własnym koszem piknikowym na zabranym ze sobą kocu, a także grillować.

Dla najmłodszych będzie plac zabaw, przejażdżki na kucykach, warsztaty ceramiczne i cyrkowe, gry i zabawy z udziałem animatorów z formacji Mosaic (sobota, godz.12.00- 15.00) oraz Balonowe show (niedziela, godz. 15.00-17.30).

Dla pozostałych osób  organizatorzy przygotowali stoiska z gastronomią piknikową i piwem regionalnym, kawiarenkę z dobrą gorącą kawą, tureckimi ciasteczkami, włoskimi makaronikami, ciastami wiejskimi, sokami naturalnymi, chałwą i czekoladą.

Warsztaty florystyczne poprowadzi mistrzyni florystyki Jolanta Wardak z Gdyńskiej Szkoły Florystycznej Żak.

Program:

 • sobota i niedziela, godz. 11.00-12.30 – pokazy komponowania roślin w pojemnikach – Zasady komponowania wieloletnich roślin w pojemnikach – pokaz poprowadzi Paweł Pesta, wieloletni właściciel bardzo cenionej Szkółki Roślin Ozdobnych w Starogardzie Gdański.
 • sobota, godz. 12.30-13.00 – Właściwe komponowanie roślin cieniolubnych oraz zasady dobrego komponowanie ziół i warzyw w pojemnikachpokaz poprowadzi ogrodniczka z pasji i wykształceniaKatarzyna Bellingham w oparciu o rośliny z Gospodarstwa Ogrodniczego Olgi Dąbrowskiej z Barczewa
 • niedziela, godz. 13.00-14.00 – Katarzyna Bellingham uprawia, projektuje i kocha ogrody swobodne, ekologiczne, przyjazne naturze. Specjalizuje się w ogrodach angielskich oraz ogrodach użytkowych pełnych warzyw, ziół oraz kwiatów przeznaczonych do cięcia. Po 15 latach nauki i pracy w ogrodach angielskich, powróciła do Polski aby krzewić wiedzę ogrodniczą wśród rodaków. W swoim ogrodzie na Kaszubach prowadzi warsztaty i udostępnia go chętnym do zwiedzania.
 • sobota, godz. 14.30-15.30:
  ►Claudia Filippi-Chodorowska lubi gotować. Jest członkiem zrzeszenia włoskich restauratorów na świecie Ciao Italia w Rzymie. W Akademii Gotowania Fumenti w Gdańsku prowadzi warsztaty kulinarne z kuchni włoskiej.
  Dagmara Gęstwińska – propagatorka regionalnych, tradycyjnych potraw, właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego Kalinówkaw Ostródzie poprowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych  potraw z jej autorskich odkryć kulinarnych kuchni Warmii i Mazur, za które zebrała mnóstwo nagród wojewódzkich i krajowych.
 • sobota i niedziela, godz. 12.30-13.30 – Filip Malinowski z Fundacji Zdrowego Życia z Torunia, znany propagator zdrowego i świadomego życia opowie o swojej drodze do wegetarianizmu i jego dzikiej kuchni, niedocenianych dzikich ziołach i roślinach jadalnych.
 • sobota, godz. 15.30-16.15 – warsztaty ceramiczne oraz blok warsztatów cyrkowych, gry i zabawy z udziałem animatorów z formacji Mosaic (sobota, godz. 12.00-15.00), a także Balonowe show w wykonaniu Przemysława Borosa z Poznania (niedziela, godz. 15.00-17.30).

—————————————————————————————————————-

Ogród w Kolibkach

 • 6-8 maja 2016 r., piątek-niedziela
 • Park Kolibki w Orłowie
 • al. Zwycięstwa 291
 • Gdynia
  Bilety:
 • dorośli –  6 zł
 • dzieci do 7 lat – bezpłatnie

Zobacz: Ogród

Za: pomorskie.eu