thumb_logo_traffic

Otwarta galeria plakatów w przejściu podziemnym na Wzgórzu św. Maksymiliana? Dzięki udziale stowarzyszenia Traffic Design w konkursie LechStarter ta wizja może stać się rzeczywistością. Ale! Potrzebne są głosy internautów! Zatem do 5 czerwca 2016 r. codziennie klikamy w konkursie LechStarter na projekt upiększenia Gdyni!

Stowarzyszenie Traffic Design znane jest gdynianom głównie z organizacji festiwalu murali pod tą samą nazwą oraz działań centrum kulturalnego tuBaza w Kolibkach. Teraz, kolejny już raz, postanowili wprowadzić trochę sztuki w gdyńską przestrzeń. Jeśli ich pomysł znajdzie się wśród 5 najpopularniejszych projektów w konkursie LechStarter, do Gdyni trafi 100.000 zł. Dzięki tym pieniądzom, w przejściu podziemnym na Wzgórzu św. Maksymiliana, powstanie pierwsza w krajuotwarta galeria plakatu społecznego!

Projekty biorące udział w finałowej rozgrywce zostały wyselekcjonowane przez specjalnie powołane jury. Teraz wszystko w rękach internautów. A ponieważ konkurencja jest bardzo silna, przyszła galeria plakatu potrzebuje głosów gdynian i ich przyjaciół! Głosować można codziennie do 5 czerwca przez stronę www.urbanforms.org/lechstarter. Aby oddać głos na gdyński projekt, w wyszukiwarce należy wpisać hasło „Gdynia” lub „galeria”.

Ogólnodostępna, otwarta 24 godziny na dobę galeria plakatu społecznego miałaby powstać w przejściu podziemnym pomiędzy stacją Wzgórze SKM a ul. Świętojańską. W tunelu zawiśnie 21 gablot, w których pojawią się plakaty dotyczące problematyki estetyki przestrzeni publicznej. Plakaty zostaną wybrane w drodze konkursu skierowanego do czołowych grafików i plakacistów oraz studentów i absolwentów szkół plastycznych.

Konkurs LechStarter wspiera projekty, które pozytywnie zmienią polskie miasta. Rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach: Zazielenianie, Łączenie ludzi, Promowanie technologii i Zmienianie na ładne. Do zdobycia jest 5 grantów o wartości 100 tysięcy złotych i 20 mikrograntów o wartości 25 tysięcy złotych – w sumie milion złotych.

Za: UM Gdynia