gdańsk_pomorskieeu_logo

Rowerowy wyścig europejskich miast, czyli European Cycling Challenge rusza 1 maja 2016 r. Konkurs polega na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów. Jest to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również zachęcenie do wybierania tego ekologicznego środka transportu. Gdynia już po raz czwarty bierze udział w konkursie, który potrwa do 31 maja.

Inicjatorem European Cycling Challenge w 2012 r. była  Bolonia.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca uczestniczących miast oraz osób dojeżdżających do niego do pracy, szkoły, na uczelnię lub w innym celu.

Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu np. samochód, motorower w trakcie dojazdów np. do i z pracy, szkoły, kina, sklepu itd.

Aby wziąć udział w European Cycling Challenge i dołączyć do zespołu swojego miasta na stronie, należy zainstalować aplikację w smartfonie Cycling365 i rejestrować podróże rowerowe. Podróże można również zarejestrować poprzez stronę internetową.

Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów, zdobywa chwałę i rozpoznawalność w całej Europie  – podkreśla Rafał Polakowski z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

–  W maju oddajemy nasze kilometry na rzecz miasta, rejestrując swoje przejazdy rowerowe. Można to robić przez aplikację Cycling365, wprowadzać przejazdy ręcznie na stronie internetowej lub importować trasy z innych aplikacji lub urządzeń GPS – dodaje Polakowski.

Organizatorzy nie zapominają o uczestnikach. W trakcie rywalizacji, przy głównych gdyńskich trasach rowerowych, rozdawane będą poczęstunki dla członków gdyńskiego zespołu. Ponadto, po zakończeniu konkursu wśród najaktywniejszych uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody pieniężne.

Rejestracja tutaj.

W sportowej rywalizacji mogą również brać udział mieszkańcy Gdańska,  Warszawy, Łodzi i Wrocławia.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Gdynia w European Cycling Challenge 2016

  • 1-31 maja 2016 r.
  • Gdynia

Zobacz: European Cycling Challenge

Za: pomorskie.eu