Szpitale marszałkowskie: Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni zapraszają do udziału w akcji promującej wolontariat opiekuńczy, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 kwietnia 2016 r. Przypomnijmy, że w październiku 2015 r. pomorskie szpitale podpisały porozumienie dot. wolontariatu szpitalnego i zadeklarowały chęć przyjęcia do swoich placówek 140 wolontariuszy.

W ramach akcji promowania i rekrutacji wolontariuszy opiekuńczych w Gdyńskim Centrum Onkologii w Szpitalu Morskim im. PCK przy ul. Powstania Styczniowego 1 odbędą się m.in. pokazy salsy, wręczenie certyfikatów wolontariuszom szpitali, sadzenie bratków czy aukcja charytatywna. Początek spotkania o godz. 12.00.

W dniu wolontariatu opiekuńczego w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 1-6 (aula, I piętro) zaplanowano spotkanie z gościem specjalnym Jerzym Snakowskim, który porwie uczestników w świat opery, a także na poczęstunek i wspólne sadzenie bratków. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

A skąd wspólne sadzenie bratków? Ten piękny kwiat stał się symbolem wolontariatu – bezinteresownej, braterskiej pomocy potrzebującym.

 

Projekt „Wolontariat szpitalny” to kontynuacja projektu pilotażowego „Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego”, który w 2014 r. został wdrożony w 4 szpitalach marszałkowskich. Inicjatywa projektu, którego celem było powstanie i rozwój wolontariatu w ramach instytucjonalnej i domowej opieki nad osobami chorymi, starymi i niesamodzielnymi, zrodziła się podczas spotkania wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń z księdzem Piotrem Krakowiakiem, krajowym duszpasterzem hospicjów.

Porozumienie podpisało 11 pomorskich szpitali: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o., Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy sp. z o.o. w Wejherowie, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o., Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza sp. z o.o. w Gdańsku, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ w Słupsku, Szpital Specjalistyczny w Prabutach sp. z o.o., Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie.

Za: pomorskie.eu

; ;