LECHSTARTER_KV

To już ostatni dzwonek, aby zgłosić projekty, które pozytywnie wpłyną na życie mieszkańców polskich miast. Organizator ogólnopolskiego programu LECHSTARTER przedłużył etap przyjmowania zgłoszeń. Do czwartku – 7 kwietnia na stronie:www.urbanforms.org/lechstarter, można zarejestrować propozycje autorskich pomysłów, a dla najlepszych z nich Leszek Chmielewski przygotował milion złotych.

Do zdobycia jest pięć grantów o wartości 100 tysięcy złotych każdy oraz dwadzieścia mikrograntów wartych
po 25 tysięcy
. W programie mogą wziąć udział organizacje, fundacje, ruchy miejskie, wspólnoty lub inne podmioty mające osobowość prawną. Projekty, które należy zgłaszać na www.urbanforms.org/lechstarter, powinny dotyczyć jednego z czterech poniższych obszarów:

1. Zazielenianie – tworzenie obszarów zielonych w mieście

2. Zmieniamy na ładne – renowacja lub adaptacja nieatrakcyjnych czy zaniedbanych obiektów w mieście

3. Łączymy ludzi – tworzenie przestrzeni społecznych, miejsc spotkań społeczności

4. Promujemy technologie – rozwijanie nowoczesnych technologii służących podnoszeniu jakości życia w miastach

Inicjatywę może podjąć także osoba prywatna, która ma pomysł, ale nie jest członkiem żadnej organizacji. Na stronie programu istnieje możliwość znalezienia najbliższej organizacji pozarządowej w celu przekonania jej, że warto zgłosić projekt dotyczący potrzeb najbliższej społeczności lokalnej. Lista NGO’s dostępna w zakładce „Szukaj Organizacji“ na www.urbanforms.org/lechstarter.

Wszystkie projekty zostaną ocenione przez jury. W jego skład wchodzą eksperci od funkcjonalności i estetyki miejskiej oraz nowych technologii: Teresa Latuszewska-Syrda (Fundacja Urban Forms), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Grzegorz Młynarski (Kwiatki Bratki) oraz Filip Springer (reportażysta i fotograf). Najlepsze, najbardziej oryginalne i pożyteczne dla mieszkańców wnioski zostaną dopuszczone do ogólnopolskiego głosowania, które już w czerwcu wyłoni 25 laureatów z całej Polski!

Nie czekaj! Już teraz zgłoś projekt, który pozytywnie zmieni Twoje miasto!

Jeśli masz pytania odnośnie składania wniosków zadzwoń już teraz na infolinię: 502 091 977.

Na wnioski czekamy do 7.04. do godziny 14.00.

Regulamin akcji LECHSTARTER na stronie projektu: www.urbanforms.org/lechstarter. Partnerem akcji jest Fundacja Urban Forms.

Za: NGO

; ;