10297595_1287184484629744_8399468857834006424_n

Fundacja Machina Fotografika wraz z Partnerami projektu, miastami: Gdynia i Krynica Morska zaprasza do udziału w konferencji „Spotkajmy się na plaży – czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnych plażach”.

Konferencja odbędzie się 8 kwietnia 2016 w Urzędzie Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, sala 105 (Rady Miasta).

„Projekt „Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich” zapoczątkowało marzenie o plażach, na których swój wolny czas mogą spędzać osoby z dziećmi, starsze, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – my wszyscy – nie zakopując się w piasku i z pełnym dostępem do morza” – mówi Sylwia Nikko Biernacka z Fundacji Machina Fotografika, pomysłodawczyni projektu. W 2014 roku Fundacja zainicjowała w Stegnie pierwsze konsultacje społeczne z udziałem różnych grup osób, dotyczące projektowania terenów zielonych z dostępem do morza, tak aby były one dostępne dla wszystkich. Wyniesione z realizacji tego projektu doświadczenia zostały pogłębione w projekcie „Wspólne rozmowy – Plaże dostępne dla wszystkich”, w trakcie którego przedstawiciele i przedstawicielki Fundacji Machina Fotografika wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami, ekspertami i ekspertkami oraz 10 gminami nadmorskimi pracowali nad rekomendacjami do planów modernizacji wejść na plaże, tak aby były one dostępne dla różnych grup osób, bez względu na wiek czy stopień sprawności.

Podczas konferencji podsumowującej projekt przedstawione zostaną efekty rocznej pracy: rekomendacje na przykładzie rozwiązań w wybranych gminach biorących udział w projekcie, informacje na temat pracy eksperta ds. dostępności oraz projektowania uniwersalnego, czyli dostępnego dla wszystkich. Uczestnicy i uczestniczki konferencji będą mogli poznać dobre praktyki zagraniczne z zakresu dostępnej przestrzeni oraz zapoznać się z modelem konsultacji społecznych terenów zielonych z dostępem do wody. Spotkanie będzie także okazją do rozmowy dotyczącej społecznej odpowiedzialności trzech sektorów (biznes, ngo, samorząd) w kształtowaniu dostępnej przestrzeni.

Udział w konferencji jest bezpłatny, rejestracja na: www.konferencjaspotkajmysienaplazy.evenea.pl

Szczegółowych informacji udziela:

Sylwia Nikko Biernacka,

tel: 515 068 873,

e-mail: nikko@440km.pl

www.440km.pl
www.facebook.com/Projekt440km

Za: Gdynia bez barier ; ;