CKG

Do tej pory można było zobaczyć m.in. mini monodramy, improwizacje, stand-up, recitale, a także próbę udowodnienia, że mężczyźni jednak mają podzielną uwagę! Były numery z palcami, polecanie ulubionych książek, granie na gitarach, saksofonach, łyżkach bądź rękach! Jak będzie na 50, jubileuszowym Teatrzyku Bezwstydnym? Przekonamy się w piątek o 19.00 w Centrum Kultury w Gdyni.

Idea Teatrzyku Bezwstydnego została zapożyczona ze Stanów Zjednoczonych. U jej podstaw leży przekonanie, że wielu z nas z chęcią spróbowałoby swoich sił na scenie, ale najczęściej nie ma ku temu ani okazji, ani miejsca. Teatrzyk Bezwstydny właśnie jest tym miejscem. Tutaj niepotrzebne jest żadne doświadczenie bądź dyplom – wystarczy chęć. Jeśli jest coś, co chcesz zaprezentować szerszemu gronu – zrób to! Jeśli śpiewasz, recytujesz, robisz gwiazdy, świetnie obierasz ziemniaki i chcesz się tym podzielić – to miejsce dla Ciebie! Masz piosenkę, którą chcesz sprawdzić przed obcą publicznością? Pracujesz nad nowym numerem? Grasz na gitarze? Śpiewasz? Tańczysz? Robisz beat-box? Jesteś DJ-em?  Przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania! Jeśli lubisz, gdy coś się dzieje ale wolisz nie być w centrum uwagi – przyjdź i usiądź na widowni! A może kolejnym razem znajdziesz się na scenie?

Swój występ należy zgłosić organizatorom najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem. Są dwie zasady – występ nie może trwać dłużej niż 15 minut i nie wolno zrobić nikomu krzywdy. Organizatorzy zapewniają scenę i nie ponoszą odpowiedzialności za efekt artystyczny i estetyczny prezentowanych działań scenicznych.

Koordynatorem projektu jest Magdalena Bochan-Jachimek. Teatrzyki odbywają się raz w miesiącu w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51).  Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 1 kwietnia 2016 r. o godz. 19.00 i będzie to już 50. odsłona Teatrzyku Bezwstydnego. Podczas jubileuszowego spotkania na scenie wystąpi Abelard Giza, który zaprezentuje fragment programu „Proteus Vulgaris”. Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CK (jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa bilety).

Za: UM Gdynia

; ;