WYLEGARNIA_infografikaSpotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i projekty oraz realizacja własnych przedsięwzięć i marzeń to propozycja „Wylęgarni Inicjatyw” prowadzonej przez Centrum Współpracy Młodzieży. Program skierowany jest do osób młodych, z głowami pełnymi ciekawych pomysłów, chcącymi aktywnie działać na rzecz lokalnej społeczności oraz pragnących zrealizować swoje pasje. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w gdyńskim InfoBoksie przy ulicy Świętojańskiej 30.

„Wylęgarnia Inicjatyw” to projekt skierowany do osób od 15 do 29 roku życia działających na terenie Trójmiasta ale też Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Poszukujemy osób indywidualnych ale też grup młodzieżowych, które chciałyby działać na poczet lokalnej społeczności ale też rozwijać swoje pasje i realizować samych siebie przez autorskie działania. – tłumaczy Marta Otrębska z Centrum Współpracy Młodzieży.

Projekt składa się z kilku części:

Wymyślnik – inspirujące spotkania z ciekawymi ludźmi, podczas których będzie okazja do poznania ciekawych ludzi, zainspirowania się ich działalnością, poszerzenia swoich kontaktów, integracji z osobami podobnie myślącymi, wspólnego zaplanowania inicjatyw

Wyjaśnik – 10 szkoleń z zakresu zarządzania projektami oraz pracy w grupie. Każda osoba uczestnicząca w projekcie będzie miała możliwość wzięcia udziału w dwóch szkoleniach trwających ok. 6 godzin

Wytwórnik – realizacja autorskich projektów społecznych, bazujących na zainteresowaniach i pomysłach uczestnika. W trakcie realizacji otrzyma on wsparcie merytoryczne oraz finansowe – w wysokości do 500 zł oraz dowie się jak wiele pomysłów można zrealizować bezkosztowo.

Zobacz także: → formularz zgłoszeniowy

Za: UM Gdynia