gdańsk_pomorskieeu_logo

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wspólnie ze Stowarzyszeniem Trefl Pomorze zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w konkursie plastycznym pn. Aktywne Kaszuby. Krajobraz. Wydarzenia. Ludzie. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów 60-lecia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Prace przyjmowane są do 6 kwietnia 2016 r.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie uczący się języka kaszubskiego. Prace można zaprezentować w 3 kategoriach:

I kategoria: klasy I-III szkoły podstawowej

II kategoria: klasy IV-VI szkoły podstawowej

III kategoria: klasy I-III gimnazjum

Laureaci, jak i pierwsze 100 szkół, z których zostaną zgłoszone prace plastyczne, otrzymają zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz jednej z drużyn sportowych  Grupy Trefl w Ergo Arenie w Gdańsku,  podczas której zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w II połowie kwietnia 2016 r. podczas meczu jednej z drużyn Grupy Trefl.

Zobacz regulamin konkursu

Za: pomorskie.eu

; ;