Decydujesz, pomagamy - KVOd 7 marca rusza nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie pomorskim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka aż 8 grantów o łącznej sumie 40 000 zł.

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłasza nabór do pierwszej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy”.

Jesteście organizacją pozarządową lub grupą mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności? Macie ciekawy pomysł na projekt na rzecz Waszej okolicy? Chcecie zorganizować coś wspólnie z innymi mieszkańcami, zdobywać nowe umiejętności lub zmienić przestrzeń wokół siebie? Jeśli tak, Program „Decydujesz, pomagamy” może pomóc Wam w realizacji tych planów.

Zachęcamy do aplikowania w Programie, którego celem jest wspieranie aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych! Całkowita kwota dotacji 800 000 złotych zostanie rozdzielona pomiędzy maksymalnie 160 najwyżej ocenionych inicjatyw. Ostatecznego wyboru projektów dokonają w głosowaniu klienci sieci Tesco. Każdy zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości 5000 złotych.

OGÓLNE ZASADY PROGRAMU GRANTOWEGO

W ramach Programu „Decydujesz, pomagamy” teren Polski podzielony został na 160 obszarów. W każdym obszarze przekazany zostanie jeden grant organizacji pozarządowej lub grupie nieformalnej (aplikującej z organizacją pozarządową lub instytucją publiczną), działającej na rzecz lokalnej społeczności. Aplikować można wypełniając formularz, znajdujący się na stronie internetowej www.tesco.pl/pomagamy

W pierwszym etapie wszystkie wnioski poddane będą ocenie formalnej. Jeśli przejdą ją pozytywnie, zostaną rozpatrzone przez specjalną Komisję Grantową, która wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 obszarów w oparciu o przedstawione niżej kryteria. O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinasowanie, zdecydują klienci Tesco głosując na jedną z 3 najlepszych inicjatyw w każdym obszarze.

Głosowanie potrwa niemal miesiąc (11.05-07.06.2016 r.), klienci będą mogli oddawać głosy w swoim sklepie Tesco wrzucając żetony do specjalnych urn.

Wiecej na stronie internetowej