Do 26 lutego 2016 r. trwają zapisy do kampanii „Odprowadzam sam”. Po raz kolejny, dzieci z gdyńskich przedszkoli i szkół zostaną zachęcone by do szkoły wybrały się spacerem, komunikacją zbiorową czy rowerem – na rzecz podwózki samochodem. Akcja rozpocznie się 4 kwietnia i będzie trwała do końca roku szkolnego.

IF

IF

 

Akcja Odprowadzam sam jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W tym roku postanowiliśmy skierować naszą propozycję również do uczniów zerówki. Chcielibyśmy zachęcić ich i rodziców, by do szkoły i przedszkola regularnie wybierali się piechotą i zrównoważonym transportem– tłumaczy Urszula Domska z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Gdyńskie placówki objęte kampanią, otrzymają kolorowe plakaty-drzewka wraz z zielonymi naklejkami-listkami. Każdego dnia, kiedy dziecko przyjdzie do szkoły, przyjedzie autobusem, rowerem lub hulajnogą, otrzyma od wychowawcy naklejkę i umieści ją na plakacie. 5 grup, które zgłoszą najbardziej zielone drzewka wygrywają i czekają je atrakcyjne nagrody – dodaje Urszula Domska. Ponadto, wszystkie placówki otrzymają materiały edukacyjne, pamiątkowe certyfikaty, oraz kamizelki i maskotki odblaskowe dla swoich wychowanków.

Do tej pory zgłosiło się ok. 35 placówek, ale zapisy nadal trwają. Placówki można zgłaszać:
– mailowo pod adresem: odprowadzamsam@zdiz.gdynia.pl
– telefonicznie pod nr tel. 58 764 40 02

W 2014 roku w kampanii wzięło udział 29 przedszkoli (2998 dzieci), a w roku 2015 26 przedszkoli (2301 dzieci). Kampania cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony najmłodszych.

Za: UM Gdynia

; ;