fly

W sobotę 12 marca 2016 r., Fundacja FLY planuje uroczyste NOWE otwarcie sklepu charytatywnego „Z głębokiej szuflady”. Od tego dnia sklep będzie czynny codziennie przez 6 dni w tygodniu, a oferta handlowa zostanie znacząco poszerzona. Tego samego dnia i w tym samym miejscu ruszy również wypożyczalnia strojów karnawałowych i nie tylko.

Sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady” powstał jako inicjatywa klubu charytatywnego Y’s Men’s Club Gdynia, powołanego do życia przy Fundacji FLY. Działa nieprzerwanie od marca 2013 w siedzibie Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 w Gdyni w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, dzięki pracy wolontariuszy. W sklepie sprzedawane są przedmioty ofiarowane przez mieszkańców – nowe lub w bardzo dobrym stanie, m.in.: bibeloty, dekoracje, zabawki, książki, przybory szkolne, artykuły gospodarstwa domowego, ozdoby, kosmetyki, naczynia, płyty CD i DVD… W 2015 roku dochód ze sprzedaży wyniósł ponad 16 tys. złotych. Dochód przeznaczony jest na działanie Klubu Młodzieżowego FLY, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych gdyńskiej niezamożnej młodzieży przez organizację doraźnej pomocy w nauce, regularne korepetycje, zajęcia pozalekcyjne i opiekę świetlicową. Projekt wspiera 16 wolontariuszy i obejmuje pomocą 40 podopiecznych.

Od 12 marca 2016 roku sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady” zyska nowe, liczące 150 m kw. powierzchni lokum, ale jest też wielkim wyzwaniem. Zwracamy się do mieszkańców Trójmiasta z apelem o wsparcie naszej prośby. Fundacja FLY zachęca wszystkich do przeszukania szuflad, szaf i schowków i przynoszenie do biura Fundacji wszystkiego, co   zbędne  w domu, a może  się przydać innym – książki, bibeloty, drobne  AGD, zabawki, biżuterię. Otrzymane przedmioty zostaną wystawione na sprzedaż. Chętnie przyjmiemy także zbędne w domu, zdekompletowane szuflady. Na darowizny czekamy w biurze Fundacji FLY w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 36/2  codziennie od 9.00 – 19.00.

Już dziś zapraszamy na uroczystość otwarcia sklepu 12 marca 2016 roku o godz. 10.00 do „Pasażu w Starym Kinie” przy ul. Świętojańskiej 36. Planujemy wiele niespodzianek i atrakcji, a o szczegółach poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Więcej na stronie Fundacji