ashoka

Szanowni Państwo,

Z radością zapraszamy na drugie spotkanie Ashoka&BMW ChangemakerXchange, organizowane we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Wydarzenia będzie okazją do wymiany doświadczeń i poznania innowatorów społecznych oraz przedsiębiorców społecznych z północy Polski. Chcemy poznać Twoje pomysły, wymienić doświadczenia, wspólnie tworzyć nowe rozwiązania i spotkać ze sobą ludzi, którzy w innowacyjny sposób patrzą na świat.

W ramach spotkania członkowie Ashoki oraz doświadczeni innowatorzy społeczni opowiedzą, w jaki sposób inspirują inne osoby do wpływania na naszą rzeczywistość. Wspólnie zastanowimy się co zrobić, aby dobre pomysły i inicjatywy zmieniające świat na lepsze zwiększały swoje oddziaływanie. Podyskutujemy o tym, jak w języku polskim mówić o „changemakerach” i co zrobić by, wzmacniać w młodych ludziach przekonanie, że mogą mieć wpływ na problemy społeczne i jest to atrakcyjna, inspirująca droga kariery.

Spotkanie będzie okazją do prezentacji polskiej Mapy Innowatorów Społecznych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także pokaz filmu „Kanthari: u źródeł zmian”, nagrodzonego podczas festiwalu HumanDoc oraz rozmowa z changemakerem, producentem filmu Tomaszem Kozakiewiczem.

Już teraz zapraszamy do rejestracji poprzez poniższy link (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń): http://295310-3.evenea.pl/

Program spotkania:

9.00 – 10.00rejestracja uczestników

9.30 – 10.00przywitanie gości – gra „Co to jest Ashoka”

10.00 – 10.20prezentacja programu wspierania i łączenia innowatorów społecznych w Polsce tworzonego przez Ashoka i BMW Group Polska

10.20 – 11.15część inspiracyjna – LUDZIE Z MOCĄ, czyli jak wiodącym innowatorom społecznym oraz Ashoka Fellows udało się wzmocnić i obudzić „changemakera” w osobach, z którymi pracują

11.15 – 11.30przerwa kawowa

11.30 – 12.45część warsztatowa – „Kluczowe umiejętności changemakera według Ashoki – co to oznacza w praktyce, jak budzić je w osobach, z którymi pracujemy”

12.45 – 13.30ciepły poczęstunek

13.30 – 14.15dyskusja otwarta. Kim jest „changemaker”, jak poprawnie nazywać go po polsku, i jak ludzkim językiem mówić o zmianach społecznych?

14.15 – 14.30prezentacja Mapy Innowatorów Społecznych w Polsce.

14.30 – 16.00pokaz filmu „Kanthari: u źródeł zmian” w reż. Marijn Poels oraz rozmowa z producentem Tomaszem Kozakiewiczem.

16.00Zakończenie spotkania.

Wydarzenie odbywać się będzie w Laboratorium Innowacji Społecznych znajdującym się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVA, wejście od strony SKM Redłowo.

Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Binda
Ashoka Innovators for the Public/ Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego
Paca 40, 04-386 Warszawa, Cell: +48 500 731 598
http://poland.ashoka.org