gdańsk_pomorskieeu_logo

Wystawa zbiorowa prac egipskich artystów będzie miała miejsce w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Jej wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 8 lutego 2016 r. Ekspozycje będzie można oglądać do 15 lutego 2016 r. Wstęp – wolny.

Migrujące granice jest to dwunastoczęściowa eksperymentalna praca grupowa. Artyści ją tworzący spotkali się po raz pierwszy w lutym 2015 r. podczas projektu organizowanego przez Bibliotheca Alexandrina. Ponad 100 egipskich twórców wzięło udział w miesięcznej podróży brzegami Nilu, aby zrealizować nowe prace.

Projekt „North and South” połączył, pomimo różnic wieku, doświadczenia i pochodzenia, artystów. Otworzył w nich wymiary samopoznania i wzajemnego poznania, a dzięki spędzonym wspólnie miesiącom, wizytom terenowym, pokazom dyskusjom i burzom mózgów, pozwolił na badanie granic w ich samych i pomiędzy nimi jako osobnymi jednostkami. Stąd zrodziła się idea „Migrujących granic” jako wspólnie interesującego zagadnienia – jak jako indywidualni artyści i jako grupa potrafią działać, konstruując i dekonstruując to, co pomiędzy nimi jest. Od tamtego czasu byli w stałym kontakcie ze sobą. Pragnęli ponownie spotkać się i wspólnie badać, jak granice geograficzne i polityczne wpływają na pojęcia dotyczące egzystencji, jakie wartości definiują tożsamość, jak negocjować te wartości w stanie konfliktu oraz eksplorować wyobrażeniowe możliwości migrujących granic, strefy pośredniej (płynnej przestrzeni istniejącej pomiędzy), gdzie wpływy mieszają się, a różnorodne tradycje kulturowe współistnieją, co zdaje się usuwać ich odmienność.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

„Migrujące granice”/ „Shifting borders”

  • 8 lutego, godz. 17.00 – wernisaż
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka
  • czynne codziennie w godz. 10.00-18.00
  • wstęp – wolny
  • wystawa potrwa do 15 lutego 2016 r.

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Za: pomorskie.eu

; ;