67978

Jako społeczność Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” postanowiliśmy włączyć się do akcji zbiórki śpiworów i odzieży zimowej dla uchodźców znajdujących się obecnie w obozach przejściowych w Berlinie organizowanej przez blogerkę Anię Alboth (www.thefamilywithoutborders.com/pl/). Ania tak napisała 7 stycznia o ich sytuacji: „Wczoraj byłam zawieźć kolejną partię transportu pod biura w Berlinie i sprawdzić, jaka jest sytuacja. Jaka jest? Tragiczna. -9 stopni w ciągu dnia, a do tego brak kurtek, ciepłych butów i czapek.”

Zbieramy odzież zimową: czapki, szaliki, kurtki, spodnie, buty, skarpetki, bieliznę (nie używaną), buty dla dorosłych i dzieci, a także śpiwory. Zbieramy tez gry zespołowe dla dzieci: bierki, karty, gry planszowe, itd. oraz, jeżeli to możliwe, książki w języku arabskim lub dla dzieci w języku niemieckim i angielskim. Rzeczy zostaną następnie przesłane do Ani, która zajmie się ich dalszą dystrybucją wśród uchodźców.

Dary można przynosić do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31 Gdynia) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 19:00 lub bezpośrednio do Małgorzaty Zaremby w Gdańsku pod adres ul. Derdowskiego 25/6 Oliwa (tel. do Magłosi 501 715 466).

Zbieramy do piątku 15 stycznia włącznie!

https://www.facebook.com/events/1026907200706180/