Marsz solidarności z FrancjąW niedzielę 22 listopada – ulicami Gdyni przejdzie wielki Marsz Solidarności z Francją. Rozpocznie go Msza w najważniejszej świątyni tego miasta, w kościele Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Świętojańskiej. To stała trasa najważniejszych gdyńskich procesji.

W niedzielę 22 listopada 2015 r. o godzinie 13.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny przy ul. Świętojańskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar zamachów w Paryżu. Po nabożeństwie ulicami miasta przejdzie marsz solidarności.

Trasa marszu poprowadzi ulicą Świętojańską w stronę pomnika Ofiar Grudnia’70, na Placu Wolnej Polski, gdzie zostaną złożone kwiaty. Organizatorzy proszą o przyniesienie zniczy – najlepiej w jednym z trzech kolorów francuskiej flagi.

Ideą marszu jest wyrażenie solidarności z tymi, którzy ponieśli śmierć z rąk zamachowców, ich cierpiącymi bliskimi a także wszystkimi ofiarami terroryzmu i wojen na świecie.

Inicjatorami mszy oraz marszu są Konsulat Honorowy Francji w Gdańsku i Związek Francuzów Zagranicą.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności wraz z informacją o woli skladania kwiatów na adres mailowy: biuroprezydenta@gdynia.pl lub telefoniczny: 58/ 668-83-85

Więcej na Gdynia.pl