Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczącego Zarządu „Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej” organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji pozarządowych do Brukseli. Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragniemy serdecznie zaprosić do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej „Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS 2015”. Tegoroczna 13. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach od 12 do 15 października br. w Brukseli.

OPEN DAYS to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. W czasie tegorocznych OPEN DAYS, odbywających się pod hasłem przewodnim „Europejskie regiony i miasta – Partnerzy dla inwestycji i wzrostu”, miasta i regiony europejskie zaprezentują swój potencjał w kreowaniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy.

Szczegółowe informacje na temat OPEN DAYS 2015 wraz z całościowym programem obejmującym ponad sto spotkań dostępne są na stronie: http://ec.europa.eu/. Przy zapoznawaniu się z proponowanym programem, zachęcamy do wstępnej rejestracji, aby zarezerwować sobie miejsce na interesujących Państwa seminariach.

Pełen proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów opisany jest w załączonych dokumentach. Stowarzyszenie doceniając dorobek i zaangażowanie wybranych organizacji sfinansuje wyjazd studyjny opłacając transport lotniczy oraz nocleg uczestników.
Termin zgłoszeń kandydatur mija 26 sierpnia br.

Kontakt:
Stowarzyszenie „Pomorskie w UE”
e-mail: a.kielbratowska@pomorskie.eu
tel: +48 58 32 68 714

Pliki do pobrania: