Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych |biuro@gdyniapozarzadowa.pl
Home/Aktualności, Ważne/Zrób coś dobrego! – Finał Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego już w tę sobotę!

Zrób coś dobrego! – Finał Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego już w tę sobotę!

Gdyński Tydzień Pozarządowy to doskonały czas na zapoznanie się z organizacjami, które działają na terenie Gdyni i nie tylko – takich organizacji w Gdyni zarejestrowanych jest ponad 800.

„Każdy ma coś co może dać innym” – te słowa doskonale opisują gdyńskie organizacje, które obejmują swoimi działaniami wiele sfer życia codziennego mieszkańców Gdyni – zaczynając od edukacji, sportu, kultury, historii, ekologii po te, które oferują pomoc i aktywizacje osób starszych, niepełnosprawnych i chorych.

Wśród atrakcji strefa dziecka z dmuchańcami, strefa kreatywna z możliwością samodzielnego malowania toreb bawełnianych, tworzenia przypinek i wiele innych!

Gdyński Tydzień Pozarządowy ma na celu przybliżyć Państwu działalność III sektora (sektora pozarządowego), dlatego dla jego zwieńczenia zaplanowaliśmy Finał, przypadający na najbliższą sobotę (15 czerwca 2019r.) w godz.10.00-16.00.

Impreza odbywać się będzie na Placu Grunwaldzkim – na terenie pomiędzy Gdyńskim Centrum Filmowym a Teatrem Muzycznym. Organizacje skupiając się na co dzień na realizacji wielu ciekawych i ważnych projektów, nie zawsze znajdują czas na odpowiednie pochwalenie się swoimi dokonaniami. Tego dnia będą mogli Państwo przekonać się jaką pracę organizacje wykonują każdego dnia.

Część organizacji na pewno jest Państwu znana, niektóre posiadają grono zaangażowanych wolontariuszy, lecz wiele organizacji, działających mniejszą skalę, po cichutku, wspierając swoich Członków i Podopiecznych na różne sposoby – nadal poszukuje rąk do wspólnej pracy, dlatego przy okazji zachęcamy Państwa serdecznie do wstąpienia w szeregi Wolontariuszy Gdyńskiego Centrum Wolontariatu. Warto wiedzieć, że wolontariat to nie tylko pomaganie innym – to także wspaniała przygoda, ciekawe doświadczenie, rozwój i nowe znajomości.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania prawie 40 stanowisk, na których promować się będą organizacje. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, ponieważ czekać na Państwa będzie wiele ciekawych atrakcji, w tym – strefa sportu, kultury, twórczości a dla najmłodszych atrakcje w formie dmuchańców. Każdy uczestnik, będzie miał możliwość wykonać dla siebie pamiątkową personalizowaną przypinkę lub własnoręcznie pomalować torbę.

W programie przewidziane są liczne występy artystyczne w Muszli Koncertowej: pokaz tańca Flamenco i Country (Fundacja FLY), pokaz tańca na wózkach w wykonaniu grupy Dancing Wheels Gdynia (Gdyńskie Poruszenie), koncert zespołu Ambershire i DreamSound wraz z podopiecznymi Fundacji „Dom Marzeń”, a na zakończenie występ taneczny grupy ze Stowarzyszenia Challange Dance. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas imprezy wspierać będziemy wolontariuszkę jednej z zaprzyjaźnionych Fundacji – DOGTOR – Nataszę, która zbiera środki na specjalistyczne leczenie. W myśl hasła „dobro powraca” pomagać będziemy Nataszy, która na co dzień oddaje swój czas i serce innym – a teraz potrzebuje naszego wsparcia.
Do zobaczenia w sobotę 15 czerwca 2019r. o godzinie 10.00!