Couple giving two young children piggyback rides smilingKamienna Góra, Grabówek, Leszczynki, Oksywie – to niektóre z dzielnic, które biorą udział w projekcie „Otwarte dzielnice” przygotowanym przez Muzeum Miasta Gdyni. W eksploracji nieznanych dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii i tajemnic pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty i przedstawienia teatralne oraz spacery zorganizowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Ostatnie spotkanie w sobotę, 3 września 2016 r.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji połączonych z poznawaniem różnych dzielnic Gdyni. Odkrywanie nieznanych zakamarków miasta rozpocznie się od Grabówka, Leszczynek, Chylonii, Pustek Cisowskich, Cisowskiego-Demptowa.

Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych takich jak: Archimemo. Gdyński modernizm 1926-1939, Zbuduj sobie miasto, Modelowe Miasto część 1 i 2 oraz warsztatach na świeżym powietrzu (Legendy dzielnicy, Zaprojektuj miasto, Zadziejmy dzielnicę) czy przedstawieniach teatralnych („Złoty bankiet”).

Specjaliści zaproszą także do wspólnych spacerów po dzielnicach, zaś na zmęczonych czeka strefa relaksu z leżakami i pufami.

Terminy wydarzeń w poszczególnych dzielnicach:

  • Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Cisowa Pustki, Cisowskie-Demptowo – 4 czerwca
  • Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Chwarzno-Wiczlino – 11 czerwca
  • Wielki Kack, Karwiny, Dąbrowa – 18 czerwca
  • Orłowo, Mały Kack, Redłowo – 16 lipca
  • Oksywie, Babie Doły, Obłuże, Pogórze – 23 lipca
  • Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana, Działki Leśne – 3 września

Za: pomorskie.eu