gdańsk_pomorskieeu_logo

Marzyliście kiedyś o tym, żeby poczuć się jak Sherlock Holmes? Już wkrótce pomorscy uczniowie będą sami mogli przekonać się ile w pracy detektywa jest intuicji i dedukcji a ile nauki i eksperymentów. W weekend 4-5 czerwca 2016 r., w Gdańsku, w ramach bezpłatnych zajęć Adamed SmartUP Academy, eksperci wprowadzą zainteresowanych w tajniki laboratoryjnej kryminalistyka.

Oprócz specyfiki pracy laboratoryjnych detektywów, uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się o szkodliwych składnikach kosmetyków, a także poznać m.in. tajniki elektrochemii, metody oczyszczania związków chemicznych oraz budowę i funkcje aminokwasów. Pełen program zajęć dostępny jest na stronie projektu.

Adamed SmartUP Academy to program innowacyjnych kursów skierowanych do młodych pasjonatów nauki w wieku od 15 do 19 lat. Jest on cyklicznie organizowany w większych polskich miastach. Formuła tych spotkań zapewnia młodzieży możliwość dyskusji z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami.

Dla osób zainteresowanych udziałem w zajęciach na stronie Adamed SmartUP Academy został udostępniony formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) motywację uczestnictwa w zajęciach.

Adamed SmartUP  to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa Adamed SmartUP oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu Adamed SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

logo-75fa76314b6f0d35228547101199fe87

Za: pomorskie.eu